باشگاه ,میتیلند ,دانمارک ,رقابت ,قهرمانی ,یورو ,نایب قهرمانی ,میلیون یورو ,ورزشگاه خانگی ,باشگاه جانی
به بهانه تقابل تیم میتیلند با منچستریونایتد در مرحله حذفی لیگ اروپا، نگاهی موشکافانه به این تیم خواهیم داشت.

باشگاه میتیلند، (به انگلیسی  midtjylland) در روز دوم فوریه سال 1999 در کشور دانمارک تأسیس شد.

نام اختصاری: FCM
مالک: مجموعه سازمانی میتیلند و متیو بنهام
مربی فعلی: جس ثروپ
رئیس باشگاه: جانی رون
لقب: گرگ ها
ورزشگاه خانگی: (11800) MCH Arena 

 این باشگاه که زیر شاخه ای از باشگاه ایکاست دانمارک است، در غرب منطقه جوتلند واقع شده است و تیم هایی را نیز در رشته هایی همچون (تنیس، بدمینتون و هندبال) دارا است. میتیلند سال گذشته برای نخستین بار قهرمان سوپرلیگ دانمارک شد.

چگونگی تأسیس و سهام داران باشگاه

 بنیان گذار اصلی این باشگاه "جانی رون" بوده است. رون که در گذشته یک نجار بوده است، هم اکنون نیز در صنعت چوب دانمارک صاحب چندین شرکت خصوصی می باشد. او در راه تأسیس میتیلند از دوستش "استین هسل" که یک نمایندگی فروش خودرو های مرسدس بنز در دانمارک داشت، کمک گرفت.

قدرت باشگاه هایی همچون ایکاست (1935) و هرنینگ فریمد (1918) که در آن زمان جز باشگاه های بزرگ دانمارک محسوب می شدند، موسسان میتیلند را بر این داشت تا از ادغام این دو باشگاه مطرح تیم خود را سازمان دهی کنند.

خیلی زود و در سال 2000 میتیلند به سوپرلیگ دانمارک راه یافت. در سال 2011 مالکان باشگاه "دمپو" در کشور هند نیز 34 درصد سهام میتیلند را خریداری کردند، تا این باشگاه به یک باشگاه چند ملیتی مبدل شود. اما این پایان ماجرا نبود و در جولای 2014 متیو بنهام (مالک باشگاه برنتفورد انگلیس) نیز بخشی از سهام این باشگاه را خریداری کرد.

ورزشگاه خانگی

 ورزشگاه اختصاصی میتیلند با نام  MCH Arena در 27 مارس 2004 با دیداری بین این باشگاه و تیم AB دانمارک افتتاح شد. نکته جالب این که میتیلند این دیدار را با نتیجه سنگین 6 بر 0 به حریف خود واگذار کرد! و جالب تر این که محمد زیدان (مهاجم مصری تیم AB) در این دیدار 5 گل از 6 گل تیمش را به ثمر رساند، تا طرفداران میتیلند به ورزشگاه جدیدشان لقب زیدان آرنا را اهدا کنند!

معروف ترین بازیکنان تاریخ باشگاه

سیمون کیائر که در سال 2008 با مبلغ 4 میلیون یورو راهی پالرمو شد،

سون کیلریخ دیگر بازیکن آکادمی این باشگاه که در سال 2010 به سمپدوریا ملحق شد،

وینستون رید (مدافع تیم ملی نیوزلند) که با مبلغ 4.26 میلیون یورو به وستهم پیوست.

میتیلند در عرصه بین المللی

بهترین نتیجه بین المللی این باشگاه به فصل 3-2002 باز می گردد؛ جایی که میتیلند به دور دوم رقابت های جام یوفا رسید و در آن جا توسط اندرلخت بلژیک از گردونه رقابت ها حذف شد.

در فصل 9-2008 نیز در دور دوم این رقابت ها در شهر منچستر به مصاف منچسترسیتی رفتند و حتی در دیدار رفت با تک گل دنی اولسن، اولین شکست خارجی سیتیزن ها را به آن ها تحمیل کردند. در دیدار برگشت اما گل دقیقه پایانی دنی کالیف حساب کار را در مجموع دو دیدار رفت و برگشت 1_1 کرد تا کار به وقت های اضافه بکشد. در پایان این نماینده انگلیس بود که در ضربات پنالتی بر حریف خود فائق آمد.

گفتنی است میتیلند در دور پلی آف امسال رقابت های یورو لیگ نیز با تیمی دیگر از انگلستان بازی کرد. جایی که آن ها در خانه با نتیجه 1 بر 0 از سد ساوتهمپتون گذشتند و با تساوی 1_1 در سنت مری، جواز حضور در مرحله گروهی رقابت های لیگ اروپا را کسب کردند.

افتخارات باشگاه 

1 بار قهرمانی در سوپر لیگ دانمارک

1 بار قهرمانی در دسته 1 دانمارک

2 بار نایب قهرمانی در سوپرلیگ دانمارک

4 بار نایب قهرمانی در جام حذفی دانمارک

طرفداری

منبع اصلی مطلب : آخرین خبرهای باشگاه منچستر یونایتد
برچسب ها : باشگاه ,میتیلند ,دانمارک ,رقابت ,قهرمانی ,یورو ,نایب قهرمانی ,میلیون یورو ,ورزشگاه خانگی ,باشگاه جانی
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : میتیلند؛ حریف منچستریونایتد در لیگ اروپا را می شناسید؟